Rzeczpospolita Alternatywna

Radogród

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2014-01-14 17:09:22

Administrator

Administrator

Zarejestrowany: 2014-01-12
Posty: 22
Punktów :   

Weź się za robotę Nivca!!!



Forum stowarzyszone:

http://aetasaurea.fora.pl/

Offline

#2 2014-01-14 20:54:15

Nivca

Administrator

Zarejestrowany: 2014-01-13
Posty: 31
Punktów :   

Re: Weź się za robotę Nivca!!!

Radziu !!! No to jest wyjebane forum. Co prawda są tu tylko dwie osoby ale ludzie to nie zimniki

No poprawiłem "myślniki" w części 1 i cz 2. Teraz twoja kolej kolego. Rusz dupy

Offline

#3 2014-01-20 20:26:09

Lambert

Administrator

Zarejestrowany: 2014-01-20
Posty: 1
Punktów :   

Re: Weź się za robotę Nivca!!!

No to potrzebna jest mała korekta - jest nas już trzech
Niniejszym witam Panów

Offline

#4 2014-01-20 22:56:38

Administrator

Administrator

Zarejestrowany: 2014-01-12
Posty: 22
Punktów :   

Re: Weź się za robotę Nivca!!!

Witamy i zapraszamy do zabawy

Offline

#5 2014-01-21 08:51:41

Nivca

Administrator

Zarejestrowany: 2014-01-13
Posty: 31
Punktów :   

Re: Weź się za robotę Nivca!!!

Do Radegasta: Ja to się tylko tak zastanawiam, czy nie powinno się pisać "Wolne Miasto Radogród" zamiast kogo, czego "...Radogrodu" No ale to twoja matka uczyła polaka. No i coś tam Lambertowi musisz chyba potegesować co by mógł dopisać rozdział.

Do Lamberta: nie mogę się doczekać na wkroczenie do akcji rotmistrza Pożarskiego

Do Bacy: czekam z drżącymi łapkami na Twoją postać

Offline

#6 2014-01-25 14:42:53

Administrator

Administrator

Zarejestrowany: 2014-01-12
Posty: 22
Punktów :   

Re: Weź się za robotę Nivca!!!

Dodałem Lamberta jako administratora, więc do dzieła!
Już poprawiam Nivca!

Offline

#7 2014-01-25 20:08:42

Nivca

Administrator

Zarejestrowany: 2014-01-13
Posty: 31
Punktów :   

Re: Weź się za robotę Nivca!!!

Dodałem zakończenie do opowiadania o Erwinie.

Radagast pisz. Ludzie chcą cię czytać.

Offline

#8 2014-03-29 22:45:19

Bela Lugozi

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-03-29
Posty: 1
Punktów :   

Re: Weź się za robotę Nivca!!!

Podobało mi się. Też coś napiszę.

Offline

#9 2014-05-26 09:04:00

Nivca

Administrator

Zarejestrowany: 2014-01-13
Posty: 31
Punktów :   

Re: Weź się za robotę Nivca!!!

Zanim coś napiszę to postanowiłem się natchnąć pewnym inspirującym fragmencikiem. (czytaj poniżej) Oto dzielę się nim z Tobą, bo widzę, że zaczynasz w swym piśmiennictwie dryfować od (jakże przeze mnie lubianej) koncepcji typu „pulp fiction” w kierunku niebezpiecznych raf metafizyki. Nie mówię, że to źle ale i nie twierdzę aby to było dobre. Każda próba refleksji nad rzeczywistością pozwala krytycznie ocenić „własne” przekonania, po to aby stwierdzić, że się z nimi nie zgadzamy. Zgodnie z podzielanym przeze mnie (z pewnymi zastrzeżeniami) kartezjańskim idealizmem empirycznym mamy w bani trzy rodzaje idei: wrodzone, z którymi się rodzimy, nabyte, którymi bombardowani jesteśmy z zewnątrz podczas swojego życia, oraz skonstruowane przez nas samych, które każdy tworzy i im hołduje. Dyskusyjne jest istnienie idei wrodzonych. Co do idei samodzielnie skonstruowanych – komu się dzisiaj chce nad czymś zastanawiać? Pozostają więc konstrukcje nabyte w czasie socjalizacji w rodzinie, szkole i kościele. Przyjmujemy je za swoje, ale czy są one prawdziwe, czy tylko wygodne i użyteczne? Życzę ci wytrwałości w Twej wspinaczce na „Mont Everest ludzkiej myśli” – jakby to powiedział prof. Kaute. Wielebny Bolec pewnie nie zgodziłby się z takimi wymysłami i raczej zasugerował większe spożycie alkoholu i psychotropów.
Niestety nie znalazłem tego w żadnym urzędowym języku Rzeczpospolitej. I taka zagadka: kiedy powstał ten tekst? Można się pomylić o 3 lata.

„We refer to the question: What sort of creature man’s next successor in the supremacy of the earth is likely to be. We have often heard this debated; but it appears to us that we are ourselves creating our own successors; we are daily adding to the beauty and delicacy of their physical organisation; we are daily giving them greater power and supplying by all sorts of ingenious contrivances that self-regulating, self-acting power which will be to them what intellect has been to the human race. In the course of ages we shall find ourselves the inferior race.
(...) Day by day, however, the machines are gaining ground upon us; day by day we are becoming more subservient to them; more men are daily bound down as slaves to tend them, more men are daily devoting the energies of their whole lives to the development of mechanical life. The upshot is simply a question of time, but that the time will come when the machines will hold the real supremacy over the world and its inhabitants is what no person of a truly philosophic mind can for a moment question.
(...)War to the death should be instantly proclaimed against them. Every machine of every sort should be destroyed by the well-wisher of his species. Let there be no exceptions made, no quarter shown; let us at once go back to the primeval condition of the race."

Offline

#10 2014-05-26 10:11:49

Administrator

Administrator

Zarejestrowany: 2014-01-12
Posty: 22
Punktów :   

Re: Weź się za robotę Nivca!!!

13 czerwiec 1863 - artykuł opublikowany na łamach gazety "The Press" w Christchurch w Nowej Zelandii przez Samuela Butlera.

Internetowe zgadywanki raczej nie mogą celować w erudycję odbiorcy, lecz w jego zdolności obsługi googla

A co do kartezjańskiego idealizmu, to zechcę się również z tym nie zgodzić, bo raczej prawie nigdy się nie zdarza, by ktokolwiek konstruował (począwszy od konstrukcji myślowych) idee samodzielnie, tj. w zupełnym oderwaniu od swoich doświadczeń i cech wrodzonych (patrz dwie pierwsze idee). Ergo: jeśli chcemy na siłę udowodnić, że człowiek jako jednostka jest w stanie kreować nowe idee, to należy to zawęzić tylko do zdolności interpretacji dwóch pierwszych i ich lepszym lub gorszym zastosowaniu w życiu. Choć jest to tylko drobne zastrzeżenie, które to zapewne przedmówca również miał na myśli.

Autonomiczny myślowo i zdolny do kreowania usystematyzowanych idei mógłby być jedynie super komputer, który pozbawiony prymitywnej ludzkiej emocjonalności byłby w stanie określić rzeczywistość tylko w matematycznym ujęciu, gdzie 2 + 2 zawsze byłoby 4. Każdy człowiek ma wewnętrzną potrzebę ładu i klarownych zasad i to jest jedna z podstawowych idei wrodzonych. Kłopot w tym, że żaden człowiek drugiemu tego nie jest w stanie dać.

Offline

#11 2014-05-26 10:50:05

Nivca

Administrator

Zarejestrowany: 2014-01-13
Posty: 31
Punktów :   

Re: Weź się za robotę Nivca!!!

Obsługa wyszukiwarki - 5+

Widzę, że zasadniczo zgadzamy się we wszystkim. Trochę mnie to martwi. Chociaż z drugiej strony to się zgadzasz nie zgadzając się, ale to zupełnie w twoim pseudo katolickim stylu.

Offline

#12 2017-06-21 14:28:24

ignacy

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2017-06-21
Posty: 1
Punktów :   

Re: Weź się za robotę Nivca!!!

Spoko


dynamics ax 2012 training - najlepsze oprogramowania biznesowe!

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.h2o.pun.pl www.7b2009.pun.pl www.ppkw.pun.pl www.gry-java.pun.pl www.4gottenworld.pun.pl